VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W30

5w30Oleje silnikowe SynPower spełniają, a nawet przewyższają wymagania wiodących producentów samochodów osobowych, dostawczych i lekkich samochodów ciężarowych. Mogą być z powodzeniem stosowane w pojazdach z zapłonem iskrowym i samoczynnym, a także zasilanych gazem LPG i również tych z turbodoładowaniem.

Dlaczego olej silnikowy jest ważny?
Zasadniczą funkcją oleju silnikowego jest zabezpieczenie przed kontaktem metalu z metalem. Silnik zawiera setki ruchomych części, które muszą być odpowiednio zabezpieczone, jeżeli bowiem powierzchnie metalowe zetkną się ze sobą, to nastąpi ich zużycie, podczas gdy tarcie wzrośnie dramatycznie.
Tarcie niesie ze sobą ciepło, które z kolei zwiększa zużycie i zniekształca części ruchome silnika. Olej w silniku rozkłada się jako cienka, smarująca warstwa na wszystkich częściach metalowych, dzięki czemu podczas pracy poszczególne elementy prześlizgują się nad sobą przy minimalnym tarciu.

Syntetyczny olej silnikowy VALVOLINE SYNPOWER MST 5W30 doskonale sprawdza się w najnowszej generacji silnikach benzynowych i wysokoprężnych, wymagających od oleju zapewnienia znakomitych parametrów smarnych w szerokim zakresie temperaturowym.

Dedykowany jest do stosowania w jednostkach napędowych marki Mercedes Benz i BMW. Zapewnia doskonałe osiągi i pozwala na zachowanie wydłużonych okresów pomiędzy wymianami oleju. Wysokiej jakości syntetyczna baza wzbogacona dodatkami uszlachetniającymi o niskiej zawartości popiołów siarczanowych, fosforu i siarki gwarantuje utrzymanie silnika w czystości, redukuje emisję szkodliwych substancji dzięki czemu nie powoduje blokowania filtrów cząstek stałych i chroni katalizatory spalin.

Zalety

Zwiększa wydajność paliwa i konserwuje części silnika, dzięki czemu eksploatacja pojazdu staje się bardziej ekonomiczna. Ułatwia rozruch silnika w warunkach zimowych.

Klasa lepkości

SAE 5W30

Klasa jakości:

API SM/CF, ACEA A3/ B4-04, C3-04, MB

Specyfikacje

ACEA A3/ B4, C3,
MB Aprobata 229.31, 229.51,
BMW LL-04
VW 502.00, 505.00, 505.01
Spełnia wymagania GM* Dexos 2